Архив Сезон 07/08 Сезон 08/09 Сезон 09/10

Примера Дивисион / Виляреал - Реал Мадрид ==> 4 krug

Виляреал - Реал Мадрид ==> 4 krug
24.09.09 15:32
Реал Мадрид се оказа твърде голяма хапка за съперника на Левски в Лига Европа – Виляреал. „Жълтата подводница” загуби с 0:2 като домакин на „кралския клуб”, а головете за победителите бяха дело на новите попълнения Кристиано Роналдо и Рикардо Кака. Това бе първо попадение за бразилската суперзвезда с фланелката на новия си клуб. Тимът на Мануел Пелегрини пък записа четвърта поредна победа в четири кръга. Кристиано Роналдо откри резултата на „Ел Мадригал” още преди да бе изтекла втората минута на мача с точен удар от 15 метра. Въпреки бързия гол на гостите, тимът на Виляреал имаше няколко добри положения за изравнително попадение в първите минути на срещата. В 35-ата минута обаче домакините трябваше да останат на терена с човек по-малко, след като Родригес получи втори жълт картон за нарушение срещу Кака и трябваше преждевременно да напусне терена. Въпреки численото неравенство през второто полувреме и двата тима продължиха да играят нападателно. Гаго и Игуаин имаха добри шансове за гол, но стражът на домакините бе на висота. Реал Стигна до дузпа в 71-ата минута, когато Анхел игра с ръка в наказателното поле, а Кака реализира от бялата точка за 2:0. От началото на сезона тимът на Виляреал няма записана победа, като в първите четири кръга „жълтата подводница” има две равенства и две загуби. В другите мачове от кръга Ла Коруня постигна убедителна победа с 3:0 като гост на Херес, а Атлетико Мадрид не успя да победи Алмерия. Двубоят на „Висенте Калдерно” приключи при резултат 2:2. Еспаньол се наложи с 2:1 над Малага, а Осасуна излъга тима на Валядолид с 2:1.