Архив Сезон 07/08 Сезон 08/09 Сезон 09/10

Купата на мира / ЛДУ Кито - Реал Мадрид

ЛДУ Кито - Реал Мадрид
29.07.09 10:11
Кристиано Роналдо отбеляза първото си попадение с екипа на Реал Мадрид при първата предсезонна победа за своя отбор. „Кралете” победиха с 4:2 еквадорския ЛДУ Кито в мач от турнира за Купата на мира. Реал Мадрид поведе в резултата в 48-та минута, когато „кралете” получиха право да изпълнят дузпа, след като Кристиано Роналдо направи за смях трима противникови футболисти и бе фаулиран в наказателното поле на еквадорския тим. Португалската суперзвезда на „белия балет” застана зад топката и не сбърка за 1:0, като по този начин отбеляза първия си гол с екипа на Реал Мадрид. В 50-та минута съдията на мача изгони от резервната скамейка старши треньора на еквадорския отбор Хорхе Фосати. Само три минути по-късно в 53-та Кристиано Роналдо отново демонстрира своята класа и намери с чудесен пас Гранеро, който с премерен удари удвои преднината на „белия балет”. ЛДУ Кито успя да намали резултата в 68-та минута, когато Беилер подаде на Вера и той се възползва от разконцентрираната защита в „бяло”, за да направи резултата 2:1. Реал Мадрид изпусна невероятен шанс в 70-та минута чрез Негредо, но само 60 секунди по-късно в 71-та Гранеро центрира в наказателното поле на ЛДУ Кито и Метцелдер на първата греда засече топката с глава и я прати в мрежата на еквадорския отбор за 3:1. ЛДУ Кито стигна до по-почетна загуба, след като в 85-та минута Марсело сбърка и от неговата грешка се възползва Вера, който отбеляза своя втори гол в мача и втори за еквадорците. Във втората минута на даденото от съдията продължение бе оформен и крайният резултат в срещата, след като Дренте подаде на Негредо и той се разписа за 4:2. След тази победа Реал Мадрид се класира за полуфиналната фаза на турнира за Купата на мира.