Интервюта
Шампионска лига
Форум

Архив Сезон 07/08 Сезон 08/09 Сезон 09/10

Купата на мира / Отборът на Реал Мадрид не успя да победи състава на Ал Итихад Джеда .

Отборът на Реал Мадрид не успя да победи състава на Ал Итихад Джеда .
27.07.09 18:33
Отборът на Реал Мадрид не успя да победи състава на Ал Итихад Джеда в мач от група Б на турнира за Купата на мира, който се игра на стадион „Сантягу Бернабеу”. Двубоят бе дебютен за новите попълнения Кристиано Роналдо и Карим Бензема пред собствена публика. Домакините от Мадрид се добраха единствено до равенството 1:1 с арабския си противник, който в първи мач от групата загуби от еквадорския Кито с 1:3. Следващият мач от този поток е именно между Кито и Реал след два дни. Двубоят започна с натиск на домакините, който обаче се изрази с няколко корнера пред вратата на Мабрук Зайед. От своя страна футболистите на Ал Итихад предпочитаха да действат на контраатаки, като на два пъти имаха добри положения пред вратата на мадридчани. Новото попълнение Кристиано Роналдо не успя да покаже класата си и през първото полувреме не се запомни с нищо впечатляващо. Португалецът пробва два удара, но без никакъв успех. Резултатът в мача бе открит от вездесъщия Раул Гонзалес в началото на второто полувреме. Легендата на „белите” бе точен в 55-ата минута след асистенция на Карим Бензема. Радостта на домакините обаче трая твърде кратко и осем минути по-късно Хичам Абучероан се разписа в мрежата на Йежи Дудек. Веднага след попадението на Ал Итихад наставникът на Реал Пелегрини направи тройна смяна, вадейки от игра Кристиано Роналдо, Карим Бензема и Фернандо Гаго. На техните места се появиха Игуайн, Робен и Гути. Тези промени оживиха играта на мадридчани в предни позиции и холандското крило Ариен Робен имаше няколко добри възможности за попадение до края на срещата. В крайна сметка нов гол не падна и Итихад записа престижно реми с „новия глактико”.