Архив Сезон 07/08 Сезон 08/09 Сезон 09/10

Подготовка / Реал Мадрид - Шамрок Роувърс

Реал Мадрид - Шамрок Роувърс
21.07.09 09:59
Реал Мадрид постигна измъчена победа с 1:0 над ирландския Шамрок Роувърс в контролата между двата отбора в Дъблин.
Най-скъпият футболист в света Кристиано Роналдо започна като титуляр и така маркира своя дебют с фланелката на „белия балет”. Португалската звезда изигра едно полувреме, в което обаче не успя да се разпише във вратата на домакините.
За разлика от него, Карим Бензема направи възможно най-добрия дебют, като вкара гол, оказал се единствен в срещата. Френският нападател влезе на мястото именно на бившия полузащитник на Манчестър Юнайтед.
Кристиано бе сред най-активните състезатели за кралския клуб през първите 45 минути, като в 10-та бе много близо до първото си попадение. Ударът му от границата на наказателното поле обаче мина на сантиметри от гредата. В 21-та минута Роналдо имаше възможност да се пробва и от пряк свободен удар, но стреля неточно в аут. На моменти португалецът и Раул показаха добро взаимодействие, като испанският нападател пропусна да вкара след хубава комбинация именно с Кристиано.
На полувремето, Мануел Пелегрини извърши девет смени в състава си, а на терена се появи Бензема, заел мястото на Роналдо. В 56-та минута французинът тресна гредата след красив удар с левия крак.
Все пак, Бензема стигна до дебютния си гол в 87-та минута. Габриел Хайнце пусна топката над отбраната на Шамрок, кълбото попадна във френския нападател, който в типичния си стил надигра защитниците срещу него и пусна покрай вратаря за 1:0.
Третото звездно попълнение в тима на Реал Мадрид Рикардо Кака има по-дълга почивка заради участието си с националния отбор на Бразилия в турнира за Купата на Конфедерациите и ще се присъедини към „белия балет” по-късно този месец. Едва тогава той ще дебютира за „кралете”.