24.01.09 22:25
2:1
Бербатов изрита Тотнъм от Купата на Англия
24.01.2009 21:00
Манчестър Юнайтед в състав, който никога рядко може да е види, успя да победи Тотнъм в пълния му блясък с 2:1, като победното попадение бе дело на Димитър Бербатов.

Изненадващо резултатът бе открит от "шпорите" още в 5-ата минута чрез Павлюченко, но само в рамките на две минути "червените дяволи" обърнаха нещата.

Първо Пол Скоулс вкара великолепен гол с шут от дъгата на наказателното поле, а секунди по-късно Бербатов бе безмилостен срещу бившия си отбор.

Интересното е, че докато сър Алекс Фъргюсън рискува тотално пускайки едва трима титуляри в лицето на Бербо, Видич и Роналдо, Хари Реднап пусна всичките си звезди, въпреки заканите, че ще излезе с "миш-маш" на терена.

Двубоят започна така, както феновете на Юнайтед, а и повечето анализатори най-малко са очаквали, с бърз гол на Тотнъм. Още в 5-ата минута Хъдълстоун центрира, а Павлюченко изпревари Видич и с глава разстреля Фостър.

Оттук нататък обаче "шпорите" не впечатлиха с нищо. Напротив, домакините натиснаха здраво и в 10-ата минута Бербатов опропасти удобна възможност за гол. В 18-ата минута пък късметът изневери на Тевес, който с мощен изстрел нацели горната греда.

Натисък продължи в 20-ата минута Уелбек проби в наказателното поле след двойно с Бербатов, но бе блокиран в последния момент. Две минути след него Бербатов с глава подари топката на Тевес, който от около 10-ина метра стреля от воле и сякаш на магия Алнуик спаси.

Нямаше как обаче Юнайтед да не материализира тоталния си превес на терена. В 35-ата минута Скоулс получи топката на границата на наказателното поле и със силен изстреля по земята я прати в мрежата на Тотнъм.

Само минута след него геният на Бербатов изригна. Карик матира защитата на гостите само с един пас, извеждайки българина сам срещу Алнуик и капитанът на националния ни отбор бе безпощаден - плътен изстрел в далечния ъгъл на вратата и 2:1.

През втората част оборотите на "Олд Трафорд" спаднаха драстично. Единственият реален шанс за попадение бе в 67-ата минута, когато Роналдо стреля изненадващо от около 20 метра в близкия ъгъл на вратата, но стражът на "шпорите" спаси.

От своя страна всичко, до което Тотнъм стигна бе един наистина впечатляващ изстрел на Дейвид Бентли, който облиза мрежата на вратата от външната страна обаче.

Гостите натиснаха здраво едва в последните десетина минути на мача, но стигнаха едва до едно спорно положение в 94-ата минута, когато топката срещна ръка на футболист на Юнайтед в наказателното поле, но дузпа не бе отсъдена. Действително обаче играта не бе умишлена и бранителят на "червените дяволи" нямаше възможност да избегне съприкосновението.

Лошата вест за сър Алекс е контузията, която извади в края на мача младока Дани Уелбек. Шотландският тактик даде шанс на абсолютния дебютант в мача в Екърсли. В игра се появи и струващият 8 млн. паунда Зоран Тошич.

Манчестър Юнайтед - Тотнъм 2:1

Ман Юнайтед: Фостър, О'Шей, Невил, Видич, Фабио (53, Екърсли), Уелбек (87, Флетчър), Карик, Скоулс, Роналдо (72, Тошич), Бербатов, Тевес

Голмайстори: Скоулс (35), Бербатов (36)

Тотнъм: Алнуик, Гънтър, Чорлука, Доусън, Асу-Екото, Бентли (72, Дефоу), Хъдълстоун, Зокора, Бейл (67, Тарабт), Модрич (46, Джовани), Павлюченко

Голмайстор: Павлюченко (5)